Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši acd - Buzz a Seven (our dogs)

Oba naši australáci přijeli z Kanady, i když tam se v chovatelské stanici Bluespirit narodila jen  fenka Seven of Nine, která jako štěně přiletěla v listopadu 2004. Náš pes, Bluespirit Binnowee Buzz, se narodil v roce 2004 v USA v chovatelské stanici Buzzard, kde byl do roku svého života. V Kanadě pak strávil něco přes rok v Bluespirit, kde se stal otcem několika poměrně početných vrhů. Do Prahy přiletěl v listopadu 2006.

Oba naši acd jsou geneticky testovaní na prcd-PRA jako Normal/Clear (Optigen), takže nejsou nositeli mutovaného genu, který způsobuje slepotu. Oba jsou plnochrupí. Oba mají rtg loktů (negativní) a kyčlí (Seven má DKK 1/2 - MVDr. M. Pepřík, Buzz byl testován v Kanadě jako HD Clear). Oba mají vyšetření očního pozadí (2007) bez nálezu.

Both our ACD were imported from Canada, although only Seven was born in Bluespirit Kennel. She arrived as a puppy in 2004. Our male, Bluespirit Binnowee Buzz, was born in 2004 in the U.S.A. in Buzzard kennel, where he spent the first year of his life. Then he left for Canada and he spent another year and half in Bluespirit Kennel, where he sired a few quite numerous litters. He arrived to Prague in November 2006.

Both our dogs were genetically tested for prcd-PRA as Normal/Clear (Optigen). They are full dentition and proper bite. Both were tested for elbow (both clear) and hip dysplasia (Seven is HD B/C, Buzz was tested in Canada as HD free). Both were tested for PRA as clear (2007).

 

Naše PF

Datum: 3. 1. 2008
Fotografií: 8
Složek: 0
 

Fotografie